بوشهر

بوشهر بازار

بوشهر بازار

بوشهر بازار

سفر به شهرهای بندری، همیشه وسوسه خرید را در مسافران زنده می‌کند.

حتی بسیاری از افراد فقط به بهانه خرید به این شهرها سفر می‌کنند.

بازار قدیم بوشهر

این بازار از دوران قاجار به یادگار مانده و یکی از پررونق‌ترین مراکز خرید بوشهر است.

بازار قدیم بوشهر به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و معماری جذابی دارد.

بوشهری‌ها به این بازار، بازار صفا هم می‌گویند.

اگر مسافر شهر بوشهر هستید حتما به بازار قدیمی شهر سربزنید،‌ در این بازار می‌توانید علاوه بر مایحتاج روزانه، خوراکی‌های مختلف بوشهری، لوازم خانگی، لوازم مسی و… را خریداری کنید. اطراف این بازار کافه ناخدا، یکی از بهترین کافه های بوشهر را پیدا می‌کنید.

بازار ماهی‌فروشان بوشهر

اگر به شهرهای ساحلی سفر می‌کنید، رفتن به بازار ماهی‌فروش‌ها را از دست‌ ندهید. بازار ماهی‌فروشان بوشهر حدود ۵۰ سال قدمت دارد و به نسبت کوچک است و شاید پرسه‌زدن در آن چندان آسان نباشد، اما اگر از عاشقان میگو و ماهی‌های متنوع و تازه هستید، حتما از دیدن این بازار و جنب‌وجوشی که بین صیادان و ماهی‌فروش‌ها جریان دارد لذت خواهید برد. تابستان‌ها بیشتر میگو و زمستان‌ها بیشتر ماهی شوریده، حلوا سفید، خارو، راژو در بازار ماهی‌ بوشهر پیدا می‌شود.

آدرس: بوشهر، خیابان شهدا

بازار گناوه

در بازار گناوه به قول معروف “از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا می‌شه”. البته عمده معروفیت اینجا به دلیل وسایل خانگی ارزانش است. هر ساله ساکنین استان بوشهر و گردشگران شهرهای دیگر برای خرید وسایل خانگی و جهیزیه به گناوه می‌آیند و دست پُر به شهرشان بازمی‌گردند. به غیر از وسایل خانگی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر، لباس و خوراکی‌های محلی را هم اینجا می‌توانید پیدا کنید.

یادتان باشد هنگام خرید لوازم خانگی از اصل بودن کالا مطمئن شوید و از فروشنده ضمانت‌نامه بگیرید. میدان امام در بندر گناوه به دلیل پاساژهایش شهرت زیادی دارد. تقریبا دور تا دور میدان پاساژهایی هستند که هرکدام مختص یک نوع کالا هستند.

مثلا یک پاساژ مغازه‌های لباس‌فروشی و پاساژ دیگر مغازه‌های شکلات و قهوه‌فروشی دارد. اگر به دنبال قهوه، شکلات و خوراکی‌های اصل هستید، به این مغازه‌های میدان امام سر بزنید. بازار گناوه در ساعات شبانگاهی و روزهای تعطیل شلوغ‌تر است. پیشنهاد می‌کنیم در فصول پائیز و زمستان به گناوه بروید تا هم تنوع اجناس بیشتر و هم هوا خنک‌تر باشد.

آدرس: استان بوشهر، بندر گناوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *