ریتیدکتومی

zahra jaafari

30 May 2020

ریتیدکتومی


ریتیدکتومی

آیا می‌خواهید در هر زمینه‌ای اطلاعات داشته باشید؟با شیرازیاب همراه باشید تا در زمینه آرایشی بهداشتی زیبایی پزشکی دکوراسیون و ….اطلاعات کسب کنید.لیفت صورت که در اصطلاح پزشکی ریتیدکتومی  (Rhytidectomy) نامیده می شود، نوعی عمل جراحی می باشد که به بهبود علائم ناشی از افزایش سن در صورت و گردن کمک می کند.

ریتیدکتومی چیست

اگر علائم پیری صورت شما را آزار می دهد ، عمل لیفت صورت ممکن است برای شما مناسب باشد این عمل که ریتیدکتومی نیز نامیده می شود برای بهبود علائم قابل رویت پیری در صورت و گردن ، مانند موارد زیر انجام می شود :

 • آویزان شدن پوست در قسمت میانی صورت
 • شیارهای عمیق زیر پلک تحتانی
 • شیارهای عمیق در امتداد بینی که تا گوشه ی دهان کشیده می شود .
 • چربی که افتاده یا جابجا شده است
 • از بین رفتن قوام عضلات در قسمت تحتانی صورت ممکن است سبب آویزان شدن نسج نرم ناحیه فک تحتانی ( Jowl ) شود .
 • پوست شل و تجمع زیاد چربی در زیر چانه و فک ممکن است سبب شود که حتی فرد با وزن طبیعی ، غبغب داشته باشد .

 

اعمال جوانسازی که بطور معمول همراه با لیفت صورت انجام می شوند شامل لیفت ابرو ( برای تصحیح ابروی آویزان یا با شیار عمیق ) و جراحی پلک ( جهت جوان سازی پیری چشم ها ) می باشند .

آنچه لیفت صورت انجام نمی دهد :

لیفت صورت یک عمل بازگرداننده ی شادابی است و تغییری در شکل پایه ی صورت ایجاد نکرده ، همچننین فرآیند پیری را متوقف نمی سازد .

لیفت صورت را تنها با جراحی می توان انجام داد . درمان های جوان سازی غیرجراحی نمی توانند نتایج مشابهی ایجاد نمایند ، ولی می توانند زمان مناسب برای انجام لیفت صورت را به تعویق انداخته ، یا نتایج جراحی را تکمیل نمایند .

بیشتر بدان  آداب ورسوم شهر شیراز

آیا این عمل برای من مناسب است ؟

جراحی لیفت صورت یک عمل بسیار فردی است و شما باید این عمل را با نظر خودتان انجام دهید ، نه به خاطر تمایل فرد دیگر یا برای شبیه شدن به یک تصویر فرضی ایده آل . عمل جراحی لیفت صورت در موارد زیر مناسب است

 • اگر از نظر فیزیکی سالم هستید
 • سیگاری نیستید
 • دارای نگرش مثبت هستید و اهداف واقع گرایانه جهت بهبودی نمای ظاهر خود در ذهن دارید .

  ریتیکدومی

  ریتیکدومی

لیفت پیشانی

روشی مفید و ایمن است که باعث احیا و تجدید جوانی صورت و پنهان نمودن فرسودگی و پیری در افراد می شود. این عمل، صورت را 5 تا 10 سال جوان تر نشان میدهد. لیفتیگ صورت را می توان با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتیگ گردن، بلفاروپلاستی (کشیدن پوست پلک ها) لیفتیگ ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام داد.

سن متقاضی، جنس پوست وی، میزان کشیدن پوست وعضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل مؤثرند.

با افزایش سن قابلیت ارتجاعی پوست کاهش می یابد و در نتیجه در پوست یک حالت افتادگی همراه با چین و چروک ایجاد می شود که ظاهر پوست را تغییر میدهد. بافت اطراف چشم و فک پائین شل می شود و موجب می شود که چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند. تماس با آفتاب از عوامل بسیار مؤثر در ایجاد این تغییرات است، نور آفتاب یک التهاب مزمن در پوست ایجاد می کند که منجر به متلاشی شدن عواملی می شود که پوست را شاداب و جوان نگه می دارند، عوامل دیگری مانند؛ کاهش وزن، استرس های روزمره زندگی ، مصرف کم مایعات، استفاده از الکل و سیگار و استعداد ژنتیکی در روند ایجاد تغییرات در چهره اثرگذار می باشند.

جراحی زیبایی، به اعمال جراحی پزشکی می‌گویند که برای تغییر و زیباسازی یا رفع آسیب‌های ظاهری بخشی از صورت یا بدن انجام می‌شود. این نوع جراحی شامل موارد بسیار زیادی میشود که به طوری کلی به صورت زیر دسته بندی می شوند:

 

بیشتر بدان  مت کفپوش

0 نظر

دسته‌بندی نشده
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاور املاک رایگان در شیراز
کلینیک شنوایی و سمعک هارمونه x بخوانید...