واچر هتل چیست؟

zahra jaafari

24 May 2020

واچر هتل چیست؟


واچر هتل چیست؟

آیا میخواهید بدانید واچر هتل چیست؟با شیرازیاب همراه باشید.شیرازیاب برای پاسخ سوالات شما گزینه خوبی است.

واچر رزرو هتل چیست؟

واچر اصطلاحی پرکاربرد در صنعت گردشگری است و معمولا زمانی استفاده می‌شود که مسافر اقدام به خرید بلیط هواپیما و یا رزرو هتل می‌کند. کلمه واچر به هر مولفه‌ای در سفر که هزینه‌های آن از قبل پرداخت شده باشد اختصاص پیدا می‌کند. واچر در حقیقت سندی است که ثابت می‌کند شما هزینه هتل، هزینه تور، هزینه بلیط هواپیما و … را پرداخت کرده‌اید. واچر هتل( voucher) که آن را با نام ووچر نیز می‌شناسند، در واقع سندی است که به منزله تاییدیه خرید مشتری است. واچر همان رسید هتل است که پس از رزرو هتل برای شما صادر می‌شود و هنگام سفر به مقصد با ارائه آن به هتلی که از قبل رزرو کرده‌اید می‌توانید در هتل مورد نظر خود اقامت کنید. واچر هتل ممکن است فقط شامل بخشی از هزینه‌های اقامت در هتل باشد و یا کل هزینه‌های اقامت در هتل را در بر بگیرد.

واچر هتل چیست؟

واچر هتل چیست؟

دریافت واچر هتل

واچر معمولا به دو صورت صادر می‌شود. یا زمانی که شخص به طور مستقیم اقدام به رزرو هتل می‌کند که در این صورت واچر هتل و یا همان رسید پرداخت هزینه رزرو هتل را از طریق ایمیل و از خود هتل دریافت می‌کند و یا زمانی که شخص از طریق آژانس‌های گردشگری و یا سامانه‌های آنلاین رزرو هتل برای رزرو محل اقامت خود اقدام می‌کند. این سند که حاوی اطلاعات مسافر و هتل است برای شخص ثالث که همان فراهم کننده محل اقامت برای مسافر است صادر می‌شود و در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

بیشتر بدان  شعبه های کارگزاری مفید

واچر (به انگلیسی: Voucher) یک کوپن یا سند هزینه‌های است که در ازای پرداخت مبلغی برای هر معامله ای که ارزش پولی دارد انجام می‌شود. واچر ممکن است تنها به خاطر دلایل ویژه ای یا با توجه به شرایط خاص یک کالا صادر شود. مثلاً در معاملات مربوط به مسکن، سفر و مواد غذایی. اصطلاح واچر یا بن و کوپن مترادفی برای رسید است که اغلب برای دریافت هزینه صادر می‌شود..

منبع: https://fa.wikipedia.org/

 


0 نظر

دسته‌بندی نشده
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاور املاک رایگان در شیراز
دستگاه اسکالپشور x بخوانید...