ازمایشگاه

آزمایشگاه دانش

آزمایشگاه دانش

با سلام و ممنون از حسن انتخابتون. تیم شیرازیاب امروز قصد دارد در مورد  آزمایشگاه دانش در شهرهای تبریز، قم، تهران و اهواز و هم چنین آزمایشگاه دکتر دانشبند در شیراز اطلاعاتی در خصوص آدرس و راه‌های ارتباطی آن‌ها در اختیار شما قرار دهد. از همراهیتون سپاسگزاریم.

آزمایشگاه دانش

آزمایشگاه دانش

آزمایشگاه دانش تبریز

آدرس:

دانش مرکزی: تبریز، خیابان ۱۷ شهریور جدید، روبروی بستنی وحید، برج سپید

دانش ۲: تبریز، خیابان آزادی، تقاطع گلدشت، ساختمان آزادی

شماره تماس:

مرکزی:

041-35555187

شعبه دو:

041-33378777

آزمایشگاه دانش قم

آدرس:

قم – خیابان 19دی- روبروی بیمارستان کامکار

شماره تماس:

025-37705226

آزمایشگاه دانش تهران

آدرس:

تهران – خیابان طالقانی – بین خیابان وصال و فریمان – روبروی سینما عصر جدید

شماره تماس:

021-62974

فکس:

5520-6648-021

ایمیل:

info@danesh-lab.com

وبسایت:

danesh-lab.com

ساعات کاری:

همه روزه از ساعت 6 صبح الی 18 بعد از ظهر به جز ایام تعطیل

آزمایشگاه دانش اهواز

آدرس:

خوزستان – اهواز – خیابان طالقانی – نبش حافظ – مجتمع پزشکی قائم – طبقه دوم

شماره تماس:

061-32233846

آزمایشگاه دانشبد در شیراز

آدرس:

شیراز- اردیبهشت شرقی- آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر دانشبد

تلفن:

۳۲۸۷-۰۷۱

شماره تماس واتساپ آزمایشگاه: ۰۹۰۱۱۱۱۳۲۸۷

09011113287

  راه ارتباطی در تلگرام:

daneshbodlab@

آزمایشگاه

آزمایشگاه یا لابراتوار (فرانسوی: laboratoire) مکانی است که در آنجا آزمایش‌های علمی از جمله آزمایش شیمیایی صورت می‌گیرد. آزمایش‌های متعدد برای بهبود زندگی ما، ساخت آنتی بیوتیک‌های قوی برای مقابله با بیماری‌های عفونی، بررسی الکتریسیته و بهبود سیستم‌های برقی و با بهره‌گیری از دانش زمین شناسی بافت‌های زمین بررسی و خطرات احتمالی و خسارت‌های زیان بار پیش‌بینی و راهکارهایی برای آن در نظر گرفته می‌شود.ما می‌توانیم در آزمایشگاه کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشیم؛در قرن‌های گذشته زندگی به مراتب دشوار تر از امروز بوده‌است، اما امروزه در آزمایشگاه‌ها تحول نوینی در تاریخ بشریت به وجود آمده است.اهمیت آن به قدری زیاد است که خارج از تصور ما می‌باشد، در دهه‌های قبل فناوری‌های ارتباطی کند بودند و قابلیت محدودی داشتند یا سیستم حمل و نقل ضعیف که باعث شده بود افراد تمایل به تجارت یا حتی سفر نداشته باشند. زمان کنونی نیز آنقدر پیشرفته نیست، بلکه به‌طور روز افزون علم پیشرفت خواهد کرد. بشریت در آزمایشگاه به پیشرفت دست پیدا خواهد کرد، پیشرفت‌هایی که روح تازه ای به زندگی می‌بخشند.

در دانشگاه‌ها زمانی که آموزش فراگیر در یک آزمایشگاه و با آموزش انجام یک فعالیت عملی باشد آن را «آموزش آزمایشگاهی» می‌نامند.

آزمایشگاه تشخیص طبی:

آزمایشگاه تشخیص طبی که نیازمند مجوز وزارت بهداشت و درمان می باشد شامل بخشهایی است که در آن روی نمونه های خون، ادرار، مدفوع، خلط، زخم و امثال اینها انجام می شود. بخشهای آزمایشگاه تشخیص طبی شامل بخش هماتولوژی، سرولوژی، هورمون شناسی، بیوشیمی، میکروب شناسی، الایزا و اسپرمو گرام می باشد و افرادی که در این بخشها کار می کنند دارای مدرک علوم آزمایشگاهی یا میکروبیولوژی می باشند.

آزمایشگاه پاتولوژی:

کلمه پاتولوژی از دو بخش Patho  و logy تشکیل شده وبه معنای آسیب شناسی می باشد. به متخصصانی که در این آزمایشگاه کار می کنند پاتولوژیست می گویند. در این بخش هریک  از بافتهای بدن یا مایعات می توانند از نظر میکروسکوپی مورد بررسی قرار بگیرند و از نظر اختلالات ژنتیکی و تغییرات ژنتیکی مورد بررسی قرار بگیرند و علل ایجاد آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

سطح‌بندی ایمنی

آزمایشگاه‌ها به ۴ سطح تقسیم‌بندی می‌شوند که سطح ۲ مشابه آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها و بیمارستان با هود و یک سری امکانات امنیتی ابتدایی است که در آن‌ها بر روی عوامل با بیماری زایی پایین کار می‌شود، در سطح ۳ عوامل خطرناک و با بیماری زایی بالا نگهداری می‌شوند که این آزمایشگاه‌ها به فیلتراسیون هوا با دقت بالا مجهز هستند، سطح ۴ هم با ایمنی فوق‌العاده برای نگهداری ویروس‌های مهلک مثل ابولا استفاده می‌شود در هر صورت ایمنی این آزمایشگاه‌ها توسط دانشگاه تأیید شده‌است.

اصول ایمنی آزمایشگاه

  • توجه و مطالعه تابلوهای نصب شده در آزمایشگاه
  • پوشیدن روپوش آزمایشگاهی در حین انجام آزمایش
  • استفاده از ماسک و عینک محافظ در صورت لزوم
  • توجه به برچسب‌های موجود روی مواد شیمیایی
  • جابجا نکردن شیشه‌های حاوی مواد شیمیایی
  • بستن درب شیشه‌های حاوی مواد شیمیایی بعد از هر بار مصرف

از پست‌های دیگر ما دیدن فرمایید:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *