ایستگاه مترو عفیف آباد شیراز

ایستگاه مترو عفیف آباد شیراز

ایستگاه مترو عفیف آباد شیراز

سلامی گرم خدمت بازدیدکنندگان عزیز شیرازیاب . با سپاس از همراهی شما. دراین پست می خواهم ایستگاه مترو عفیف آباد شیراز  را معرفی کنم و شماره تماس و آدرس و … آن را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم. امیدوارم مطالب پست مفید واقع شده باشد. ممنون که شیرازیاب را انتخاب کردید.

 

 

ساعت کار ایستگاه مترو عفیف آباد شیراز

ایستگاه مترو آوینی شیراز:

نزدیکترین ایستگاه مترو به خیابان عفیف آباد، در خیابان قصردشت، خیابان شهید آوینی ( خط یک مترو شیراز) واقع شده است که از میدان گلسرخ تا میدان احسان جا به جایی مسافر را انجام می دهد.

این ایستگاه در بلوار آوینی که از یک طرف به خیابان خبرنگار و از طرف دیگر به میدان خلیلی می رسد، واقع شده است. در اطراف این ایستگاه مترو شیراز بانک ها و بیمارستان های متعددی واقع شده است.https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: ایستگاه مترو عفیف آباد شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلمتروی شیراز :

متروی شیراز به مجموعه خطوط فعال و در حال ساخت قطارهای شهری و تراموا در کلان‌شهر شیراز گفته می‌شود.

سازمان قطار شهری شیراز و حومه مسئولیت ساخت و بهره‌ برداری متروی کلان ‌شهر شیراز را بر عهده دارد.

با روند رو به رشد شهری در شیراز توسعه مترو در این شهر روبه رشد و تکامل می‌باشد.

مترو شیراز به عنوان سومین سامانه قطار شهری در ایران پس از مترو تهران و مترو مشهد کرد.

شبکه و خطوط مترو شیراز پس از خطوط مترو تهران دومین خطوط بزرگ مترو در کشور را دارا می باشد.

پس از تکمیل، در افق بلند مدت قرار است سالانه بیش از دویست میلیون سفر را پشتیبانی کند.

در حال حاضر خط ۱ متروی شیراز به طول ۲۴٫۵ کیلومتر در ۲۰ ایستگاه از ایستگاه احسان تا ایستگاه شهید دستغیب در حال بهره‌برداری است.

عملیات ساخت خط ۱ متروی شیراز در سال ۱۳۸۱ از غرب شیراز (پل احسان) آغاز گردید. فاز اول این خط در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۳، با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و مدیران استانی و شهری شیراز و فاز دوم آن در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ با حضور وزیر کشور و مدیران استانی افتتاح شد و در پی آن خط یک به جز ایستگاه وکیل‌الرعایا که درحال ساخت است، به صورت کامل از پل احسان تا میدان الله (گلسرخ) در مجاورت فرودگاه شهید دستغیب شیراز فعال است.

 

منبع : ویکی پدیا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *