بستنی فروشی, غذا و خوراکی

خانه بستنی شیراز فرهنگ شهر

خانه بستنی شیراز فرهنگ شهر

خانه بستنی شیراز فرهنگ شهر

خانه بستنی شیراز فرهنگ شهر:درود بربازدیدکنندگان عزیز شیرازیاب در این پست قصد معرفی خانه بستنی شیراز و اطلاعاتی اعم از: آدرس ,شماره تلفن و… را دارم امید وارم از مطلاب پیش رو راضی باشید.

ممنون که تا آخر پست با ما همراه هستید.https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: خانه بستنی شیراز فرهنگ شهر در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلآدرس و شماره تلفن

خانه بستنی شیراز فرهنگ شهر

آدرس:شیراز-فرهنگ شهر- ایستگاه ۱۵- جنب مبل بنفشه  روبروی نمایندگی رنو

موقعیت روی نقشه:

[mappress mapid=”89″]

شماره تلفن:09365492692

اینستاگرام: icecreamhouseshiraz

 

بستنی

بستنی نوعی دسر منجمد و مزه‌دار است که باید شامل حداقل ۱۰٪ چربی شیر باشد. مقدار این چربی می‌تواند از ۱۰ تا ۱۶ درصد تغییر یابد که معمولاً بستنی‌ها حاوی ۱۴٪ چربی شیر هستند.

همچنین بستنی می‌تواند شامل دیگر انواع لبنیات مثل خامه باشد که به همراه مواد شیرین‌کننده و طعم‌دهنده تهیه می‌شود. اولین کارخانه صنعتی بستنی‌سازی جهان در سال ۱۸۵۱در مریلند، کار خود را آغاز نمود

بستنی نوعی دسر منجمد و مزه‌دار است که باید شامل حداقل ۱۰٪ چربی شیر باشد.

مقدار این چربی می‌تواند از ۱۰ تا ۱۶ درصد تغییر یابد که معمولاً بستنی‌ها حاوی ۱۴٪ چربی شیر هستند، همچنین بستنی می‌تواند شامل دیگر انواع لبنیات مثل خامه باشد که به همراه مواد شیرین‌کننده و طعم‌دهنده تهیه می‌شود.

اولین کارخانه صنعتی بستنی‌سازی جهان در سال ۱۸۵۱در مریلند، کار خود را آغاز نمود

بستنی ایرانی

نوعی بستنی با نام بستنی سنتی یا ایرانی در ایران رواج دارد که دارای طعم زعفران و رنگ زرد می‌باشد.

این بستنی همراه با خلال پسته و تکه‌های بزرگ خامه‌است و طرفداران زیادی دارد. اکبر مشتی یکی از اولین کسانی بوده که در ایران بستنی فروشی داشته‌است. بستنی اکبر مشتی با نوع خارجی آن بسیار متفاوت بود. ایرانی‌ها استفاده از گلاب و زعفران را بر ثابت کننده‌ها ترجیح می‌دادند.

پیش از این بستنی‌های سه رنگ در بسیاری از شهرها رواج داشت که رنگ زرد آن زعفرانی، سفید آن وانیلی و رنگ قهوه‌ای دارچینی بود که توسط استاد بستنی ساز این سه رنگ به هم چسبیده و در ظروف یک بار مصرف فروخته می‌شدند.

منبع:ویکی پدیا

 

ممنون که تا آخر پست با شیرازیاب همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *