ساختمانی

خرید آجر نما در شیراز

خرید آجر نما در شیراز

خرید آجر نما در شیراز

در این مقاله از سایت شیرازیاب برای شما همراهان گرامی به طور مفصل در رابطه با انواع خرید آجر نما در شیراز صحبت خواهیم کرد.با ما همراه شوید.

انواع آجر نما بر اساس ویژگی هایشان

۱_ دارا بودن تنوع رنگی و امکان انتخاب راحت و آزاد مشتری برای خرید

۲_ آجرنما uv است و رنگ آن ماندگاری بالایی دارد.

۳_بهره گیری از فناوری نانو در ساخت آجرنما برای بالابردن استحکام و مقاومت آن

۴_مقاوم در برابر شرایط جوی مختلف مانند سرما، گرما در اقلیم های مختلف آب وهوایی

۵_کم عرض و باریک بودن برای تنوع و اشغال فضایی کم

۶_دارای مقاومت فشاری بالا

خرید آجر نما در شیراز

خرید آجر نما در شیراز

ویژگی های آجر نما مرغوب

آجر قطعه ای کوچک با ابعاد مستطیلی شکل است. مواد اولیه تشکیل دهنده آن خاک رس و برخی از مواد افزودنی دیگر است. آجر در طی فرایندی که شامل خرد کردن مواد خام، ذوب و مخلوط کردن مواد، شکل دهی، حرارت دادن و خنک کردن می شود تولید خواهد شد.

آجرهای تولید شده با بهره گیری از تکنولوژی روز سبک تر از گذشته تولید می شوند و دغدغه سنگین کردن ساختمان را برطرف کرده است. آجر باکیفیت برای اجرای آجر نمای ساختمان اداری باید دارای شرایطی باشد. که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهد شد.

 • وزن همه آجرهای تهیه شده یکسان باشد.
 • ابعاد و اندازه تمام آجرهای که در نمای ساختمان اداری بکار برده می شود یکسان، دقیق و بدون کم و زیادی باشد.
 • زاویه های آجر نسوز قائم و 90 درجه باشد.
 • پخت و رنگ آجرها یکدست باشد. دو آجر با پخت استاندارد و یکدست به هنگام برخورد با هم صدای فلزی تولید می کنند.
 • لب پریدگی، خوردگی و شکستگی در آجرها مشاهده نشود.
 • در برابر جذب آب مقاوم باشد.

هدف از اجرای نما برای ساختمان

خرید آجر نما در شیراز

خرید آجر نما در شیراز

تا کنون از کاربردها و محبوبیت آجر نماها سخن گفتیم. اما شاید این سوال مطرح شود که هدف از اجرای نما برای ساختمان چیست؟ پاسخ این سوال به شرح زیر است:

 

 • ایجاد زیبایی چشمگیر
 • ایجاد عایق حرارتی و صوتی
 • ماندگاری و طول عمر زیاد
 • صرفه جویی در هزینه نگهداری
 • نصب آسان و مستحکم
خرید آجر نما در شیراز

خرید آجر نما در شیراز

آجر نسوز نما مناسب اجرا در چه نماهای ساختمانی است؟

 

از آجر نسوز نما جهت پوشش دیوارهای بیرونی ساختمان‌هایی مسکونی، اداری، تجاری، نمای آپارتمان‌ها، فضاهای بیرونی باغ و حیاط و پوشش دیوارهای فضای داخلی استفاده می‌شود.

مراحل استفاده از آجرنما در نماکاری

۱. اولین و مهمترین مرحله در نماکاری با آجرنما انتخاب آجرنمامیباشد ،آجرنما در حال حاضر در کشور ایران دارای چندین نوع و رنگ میباشد .از جمله این آجرنما میتوان از آجرنسوز؛آجرنمانسوز؛آجرنماشیل؛آجرنماقزاقی،آجرنماسنتی؛آجرنماآنتیک؛آجرنماصخره ای؛ آجرنمارستیک؛نام برد که هر کدام از این آجرنما دارای ابعاد گوناگون مانند آجر نسوز۳۱×۷؛۵/۵×۲۶؛۱۰×۱۰؛۲۰×۲۰؛۱۰×۶۰؛که همه آجرنمای نام برده این ابعاد را دارند که در طراحی نما بسیار مهم هستند.

انتخاب آجر باید یا با طراحی معمار و مهندس طبق نقشه باشد یا اگر اطلاع کمی از انواع آجرنما دارید ،خودتان میتوانید طرح نمای خود را انتخاب کنید.

 

نماکار؛استاکارآجرنما

۲. انتخاب نماکار یا همان استاکار حرفه ای برای چیدن آجرنمای انتخاب شده در نمای ساختمان شما میباشد؛یک نماکار حرفه ای و کار بلد میتواند جلوه زیبای نمای ساختمان شما را چند برابر کند ؛

سنگ زیرکار آجرنما

۳. آجرنمادر نمای ساختمان حتما باید از سنگ برای زیر کار استفاده شود؛و اصولا سنگ زیر کار باید از نظر رنگ درست انتخاب شود که در نظر اول خود را نشان دهد .و رنگ آجرنما انتخابی شما و سنگ باید با هم متفاوت باشد که به زیبایی نمای ساختمان کمک کند .

آجرال برای نماکاری

۴. در نمای ساختمان با آجرنما ،برای دور پنجره ها و سر دیوارها و هر جایی که گوشه و ستون و در دارد ،منطقی تر این است که از آجر ال استفاده کنیم ،آجر ال شکل ظاهری آن بصورت L میباشد که کاملا در دور در و پنجره جای میگیرد و نمای ساختمان شما را زیبا تر میکند ،که از آجر ال در بالای دیوارها هم برای زیبایی و جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل آجرنما استفاده میشود.

بندکشی آجرنما

۵. آجرنما در نماکاری ساختمان به چند روش چیده میشود که در تمام این روشها بین هر آجر یعنی بالا وپایین آجر بند میخورد و فاصله ایجاد میشود .که جدیدا به علت تنوع در ابعاد آجرها و بزرگتر شدن اباد آجرنما بند بین آجرها در چهار طرف آجرنماو حدودا از ۵میلیمتر تا ۲ سانتیمتر رعایت میشود،این بند بین آجر نما در پایان کار نماکاری باید حتما با مواد اصولی بندکشی ،ملات آماده ،باید توسط فردی بند کش کاملا دقیق بند کشی شود و درزهای بین آجرها پر شود .این بندکشی با ملات آماده استاندارد باعث جلوگیری از ورود رطوبت به داخل شیارها شده و از شوره زدن جلوگیری کرده و از پوسیدن و سوراخ شدن آجرها در مدت زمان طولانی جلوگیری میکند.

شستشوی نما،نانو

۶. شستشوی نما و استفاده از نانو در پایان نماکاری یکی از کارهایی است که باعث محکم کاری نماکاری شما میشود .نانو جلوی کثیف شدن وشوره زدن نما را میگیرد .و نمای ساختمان شما با پوشش نانو ضد آب میشود ،ودیگر با مرور زمان آلودگی و گرد وغبار در نمای شما نفوذ نمیکند که این روش برای نماکاری با آجرنما الزامی میباشد ،

مزایای استفاده از آجرنما در معماری ساختمان ها چیست؟

خرید آجر نما در شیراز

خرید آجر نما در شیراز

از قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی در ایران آجر ها می باشند. در چند دهه اخیر کاربرد آجر ها بسیار افزایش داشته است. این یعنی این که هم در نمای خارجی ساختمان و هم در بخشی هایی از دیوارهای داخلی آجر ها کاربرد پیدا کرده اند. امروزه شاهد بسیاری از ساختمان های اداری و مسکونی و غیره هستیم که برای نمای آن ها از آجر های بسیار زیبا و چشم نماز استفاده کرده اند. در زیر مزایای استفاده از آجرنما را بیان خواهیم کرد.

 •  ماندگاری دراز مدت نماها
 •  مرغوبیت بالا در صنعت ساخت و ساز سازگار
 •  با محیط زیست
 •  دارای تنوع گسترده در رنگ ها
 •  دارای تنوع گسترده در ابعاد
 •  رنگ های طبیعی و غیر قابل تغییر در برابر اشعه خورشید
 •  میزان جذب آب مناسب
 •  استفاده از مواد طبیعی و مطلوب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *