آدرس و شماره تماس, اماکن, راهنمای شهر شیراز

خیابان رحمت آباد شیراز

خیابان رحمت آباد شیراز

خیابان رحمت آباد شیراز

سلام و درود به دوستداران  وب سایت شیرازیاب، ازاینکه با نگاه گرم خود به ما انرژی مضاعفی برای رسیدن به هدف خود، که همان جلب رضایت شما همراهان عزیز است می دهید، کمال تشکر و سپاس را داریم. در این پست قصد داریم به معرفی خیابان رحمت آباد شیراز بپردازیم، با ما همراه باشید…

 

قصرالدشت شیراز

 

قصردشت محله ای قدیمی، واقع در شهر شیراز است که کوچه باغ های آن با حفظ بافت سنتی خود، یادآور فرهنگ و تاریخی از گذشتگان هستند. محله قصردشت شیراز دارای باغ های فراوانی است که این درختان تنومند هر ساله مقادیر زیادی از میوه های شهر شیراز را تامین می کنند و تاثیر بسزایی در هوای پاک این شهر خواهند گذاشت.

خیابان رحمت آباد شیراز

آدرس خیابان رحمت آباد شیراز

رحمت آباد محله یا منطقه ای است در خیابان قصرالدشت شیراز که به رحمت آباد قصرالدشت شیراز معروف هست.

 

خیابان قصرالدشت و محله قصردشت یکی از محله ها و خیابان های قدیمی، واقع در شهر شیراز است که کوچه باغ های آن با حفظ بافت سنتی خود، یادآور فرهنگ و تاریخی از گذشتگان هستند. محله قصردشت شیراز دارای باغ های فراوانی است که این درختان تنومند هر ساله مقادیر زیادی از میوه های شهر شیراز را تامین می کنند و تاثیر بسزایی در هوای پاک این شهر خواهند گذاشت.

تاریخچه قصردشت شیراز

محله‌ قصردشت، در زمان زندیه به شکل روستایی کوچک، در خارج از شهر واقع شده بوده است که طی گذر زمان وسعت شیراز افزایش پیدا می کند و فاصله ی بین شهر و روستا کم می شود.

تا جایی که امروزه قصردشت در قالب یک محله در شهر شیراز قرار گرفته شده است. دلیل نامگذاری این محله به قصردشت هنوز مشخص نشده است.

زیرا طبق بررسی های ایجاد شده در این منطقه،از زمان های قدیم تا به امروز هیچگونه اثری از دشت و قصر ملاحظه نشده است.این محله در زمان های قدیم، به (مسجد بردی) هم مشهور بوده است، که امروزه برخی از بومیان اصیل این منطقه،  بر طبق عادت قصرالدشت را با نام مسجد بردی صدا می زنند.

علت این نامگذاری در زمان قدیم، وجود مسجدی سنگی در این منطقه است، که از قرن ششم هجری با این نام به جای مانده است.

 

محله قصردشت

محله قصردشت یا قصرِالدشت یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شیراز است که در غرب این شهر قرار دارد.آب و هوای خوب و باغهای مصفا باعث گردیده که شهرت این محله شیراز نه تنها در دیگر شهرهای ایران بلکه در کشورهای حوزه خلیج فارس نیز طنین انداز شود و سرمایه گذاران بسیاری از این کشورها در منطقه قصردشت اقدام به خرید باغ و ویلا نموده‌اند.

باغات قصردشت در چند سال اخیر با بی توجهی مسئولین و شهرداری شیراز قرار گرفته و با تفکیک این اراضی باغات تبدیل به منطقه مسکونی گردیده و فضای باغات در حال تخریب هستند و از طرفی این مهم موجب گردیده که هوای شیراز نامطلوب و نا مطبوع گردد و وجه ی شهری به زوال رود.

بلوار و خیابان های محله قصردشتhttps://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: خیابان رحمت آباد شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلخیابان قصردشت

خیابانی است طولانی که از مرکز شهر شروع و تا شمال غربی ادامه دارد. از چهارراه ۱۵ خرداد (پارامونت سابق) در مرکز آغاز می‌شود و به چهارراه قصردشت در غرب شهر ختم می‌گردد. این خیابان در طول مسیر خود از محله‌های بسیاری می‌گذرد و خیابان‌های فرعی زیادی از آن منشعب می‌شوند.

محلات و خیابان‌های فرعی منشعب از قصردشت

منبع: ویکیپدیا

 

 

در صورت علاقه مندی از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *