آموزشی

شیراز بلوار رحمت کجاست

شیراز بلوار رحمت کجاست

شیراز بلوار رحمت کجاست

سلام بر شما همراهان گرامی سایت شیرازیاب. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  شیراز بلوار رحمت کجاست را در اختیار شما قرار دهیم

شیراز بلوار رحمت خیابان مسلم

بزرگراه رحمت یک بزرگراه در شیراز است که جنوب غربی این شهر را به شرق آن متصل می‌کند. این بزرگراه از جنوب غرب شهر یعنی پل کشن شروع شده و تا پل غدیر در شرق شهر امتداد دارد[۱][۲]

این بزرگراه در سال ۱۳۷۷ ساخته شده که به دو قسمت رحمت غربی و رحمت شرقی تقسیم می‌شود.

شیراز بلوار رحمت خیابان کشوریhttps://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: شیراز بلوار رحمت کجاست در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلشیراز بلوار رحمت کجاست

غرب این بزرگراه از پل کشن شروع شده و پس از طی‌کردن زیرگذر باهنر و بلوار سفیر به پل چهارراه زندان می‌رسد. شرق این بزرگراه نیز پس از طی‌کردن خیابان سپاه، سه‌راه دارالرحمه و میدان کوزه‌گری، از طریق پل غدیر به بزرگراه سرداران و بلوار مدرس متصل می‌شود

شیراز بلوار رحمت

بیشتر مردم به اشتباه این بزرگراه را بلوار تلقی می‌کنند؛که در اصل ، رحمت یکی از بزرگراه‌های شهر شیراز است.

یکی از دلایل نام‌گذاری این بزرگراه به «رحمت» گذشتن آن از کنار دارالرحمهٔ شیراز است.

شیراز بلوار رحمت شرقی

در این بزرگراه ایستگاه مترویی با نام ایستگاه رحمت در خط ۲ متروی شیراز، در حال ساخت می‌باشد که پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۳۹۹ مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

نقشه شیراز بلوار رحمت

قصردشت محله ای قدیمی، واقع در شهر شیراز است که کوچه باغ های آن با حفظ بافت سنتی خود، یادآور فرهنگ و تاریخی از گذشتگان هستند. محله قصردشت شیراز دارای باغ های فراوانی است که این درختان تنومند هر ساله مقادیر زیادی از میوه های شهر شیراز را تامین می کنند و تاثیر بسزایی در هوای پاک این شهر خواهند گذاشت.

آدرس شیراز بلوار رحمت

خیابان قصرالدشت و محله قصردشت یکی از محله ها و خیابان های قدیمی، واقع در شهر شیراز است که کوچه باغ های آن با حفظ بافت سنتی خود، یادآور فرهنگ و تاریخی از گذشتگان هستند. محله قصردشت شیراز دارای باغ های فراوانی است که این درختان تنومند هر ساله مقادیر زیادی از میوه های شهر شیراز را تامین می کنند و تاثیر بسزایی در هوای پاک این شهر خواهند گذاشت.

بیمه البرز شیراز بلوار رحمت

محله قصردشت یا قصرِالدشت یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شیراز است که در غرب این شهر قرار دارد.آب و هوای خوب و باغهای مصفا باعث گردیده که شهرت این محله شیراز نه تنها در دیگر شهرهای ایران بلکه در کشورهای حوزه خلیج فارس نیز طنین انداز شود و سرمایه گذاران بسیاری از این کشورها در منطقه قصردشت اقدام به خرید باغ و ویلا نموده‌اند.

باغات قصردشت در چند سال اخیر با بی توجهی مسئولین و شهرداری شیراز قرار گرفته و با تفکیک این اراضی باغات تبدیل به منطقه مسکونی گردیده و فضای باغات در حال تخریب هستند و از طرفی این مهم موجب گردیده که هوای شیراز نامطلوب و نا مطبوع گردد و وجه ی شهری به زوال رود.

مجتمع بازرگانان شیراز بلوار رحمت

مطالب بیشتر:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *