اطلاعات عمومی

علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده

علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده

علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده

سلام خدمت کاربران عزيز به سايت شیرازبین خيلي خوش آمديد در اين مطلب ميخواهيم درباره ي علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده اطلاعاتي جمع آوري کرده ايم که در اختيار شما قرار دهيم ما را تا انتهاي مطالب همراهي بفرماييد.

علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده سامسونگ

علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده

علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده

حال اگر با وجود اجرای اقدامات اولیه همچنان مشکل عدم خواندن سیم کارت را دارید می توانید دلایل آنرا در موارد زیر بیابید. دلایل متعددی در عدم خواندن سیم کارت ممکنست وجود داشته باشد . در ادامه به برخی از رایج ترین دلایل اشاره خواهم کرد :

  1. ممکن است نشناختن سیم کارت به دلیل بد جا زدن سیم کارت و یا معیوب بودن آن باشد .
  2. پانچ کردن سیم کارت ممکن است باعث عدم خواندن سیم کارت شود
  3. مشکل سخت افزاری اسلات سیم کارت
  4. فلش زدن یا تعویض رام یکی از دلایل عدم خواندن سیم کارت است
  5. تنظیم نشدن خودکار شبکه
  6. رجیستر نشدن قانونی سیم کارت

راه حل اول: ریستارت کردن گوشی

اگر سیم کارت جدید در گوشی قرار داده اید و با مشکل عدم خواندن سیم کارت مواجه شده اید ،لازمست یک بار گوشی را ریستارت کنید تا سیم کارت جدید با گوشی شناسایی شود. یکبار گوشی را خاموش و روشن کنید. برخی از گوشی های اندروید تا زمانی که یکبار خاموش و روشن نشوند ، سیم کارت جدید را شناسایی نمی کنند.

راه حل دوم: باطری و سیم‌کارت را خارج کنید.

برای حل مشکل عدم خواندن سیم کارت گوشی را از شارژ خارج کنید و بعد از آن  باطری و سیم‌کارت را خارج کنید. سپس ۳۰ ثانیه یا بیشتر صبر کنید و دوباره سیم‌کارت و باطری را جایگذاری کنید.

راه حل سوم: از قرار گیری سیم‌کارت در جای خودش (تنظیم ) مطمئن شوید.

شیوه قرار گیری سیم‌کارت در جای مخصوص خود در گوشی باید مناسب باشد. از آنجایی که قرار نگرفتن درست سیم‌کارت می‌تواند منجر به عدم شناسایی سیم‌کارت یا پرش آنتن شود لازمست که جای قرار گیری سیم‌کارت بررسی شود.

راه حل چهارم رفع مشکل عدم خواندن سیم کارت : اپراتور شبکه را به صورت دستی انتخاب کنید.

گاهی اوقات ممکن است به هر دلیلی تنظیمات شبکه تغییر کند مثلا نصب بعضی نرم‌افزار‌ها می‌تواند ناخواسته تنظیمات شبکه را تغییر دهد. این تغییر تنظیمات موجب قطع ارتباط گوشی می‌شود. در این مورد با انتخاب اپراتور شبکه به صورت دستی مشکل حل خواهد شد.

برای این کار به قسمت تنظیمات و به مسیر زیر بروید.

Wireless and Networks -> Mobile Networks -> Network Operators

بی‌سیم و شبکه > شبکه‌های تلفن همراه > اپراتور‌های شبکه

بعد از انتخاب مسیر می‌توانید اپراتور شبکه را به دلخواه انتخاب کنید. با انتخاب اپراتور طی چند ثانیه گوشی در شبکه ثبت می‌شود و آنتن به گوشی برمی‌گردد.

راه حل پنجم: حالت شبکه را به خودکار تغییر دهید.

از تنظیمات گوشی به مسیر شبکه‌های موبایل (Mobile Networks) بروید و سپس حالت شبکه (Network mode) در حالت خودکار (Auto) قرار دهید. این مسیر در بعضی گوشی‌های اندرویدی متفاوت است. در این گوشی‌های اندرویدی ابتدا به تنظیمات و بعد به مصرف داده (Data Usage) وارد شوید. سپس روی آیکن منو که در گوشه بالا و سمت راست قرار دارد بزنید و از آنجا به مسیر زیر بروید:

Cellular Networks > Preferred Network Type

شبکه‌های تلفن همراه > نوع شبکه ترجیحی

در مسیری که در بالا ذکر شد بروید و تنظیمات شبکه را روی حالت خودکار قرار دهید . در اینصورت مشکل عدم خواندن سیم کارت  برطرف میشود.

راه حل ششم: سیم‌کارت و جای قرار گیری آنرا تمیز کنید.

با دقت ظاهر سیم‌کارت را بررسی کنید. بررسی کنید قسمت طلایی سیم‌کارت کثیف و جرم نگرفته باشد. در اینصورت با استفاده از یک پارچه نرم و مقداری الکل سیم‌کارت را کاملا تمیز کنید. جای سیم‌کارت را با استفاده از دمنده هوا یا یک پارچه تمیز و نرم تمیز کنید.

راه حل هفتم عدم خواندن سیم کارت : تعویض سیم‌کارت

علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده

علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده

اگر سیم کارت خود را برش دهید یا سایز آنرا به مینی یا میکرو تبدیل کنید ، غالبا منجر به سوختن سیم کارت میشود . در اینصورت باید تعویض شود. چراکه دراین حالت سیم کارت کار نمی کند و چاره ای جز تعویض سیمکارت ندارید.

راه حل هشتم: سیم‌کارت را از گوشی خارج کنید و دوباره در جای خود قرار دهید.

هنگامی که می‌خواهید سیم‌کارت را درون گوشی خود قرار دهید یا از آن خارج کنید حتما آنرا خاموش کنید. در غیر این صورت این احتمال وجود دارد گوشی یا سیم‌کارت آسیب ببیند.

راه حل نهم: استفاده از وصله آریزا (Ariza Patch) (نیازمند روت)

وصله آریزا به عنوان یک وصله سیستمی در پاسخ به مشکلات آنتن دهی و عدم شناسایی سیم‌کارت در برخی گوشی‌های اندرویدی تولید و توسعه داده شده است. این وصله به ویژه در مورد گوشی‌های قدیمی‌تر سامسونگ موثر است. همچنین زمانی که گوشی اندروید بروزرسانی می‌شود و پس از آن سیم‌کارت را شناسایی نمی‌کند این وصله راه حل مشکل است .برای استفاده از این وصله گوشی اندروید شما باید روت شده باشد. همچنین برنامه Busybox  هم باید در گوشی نصب شود. پس از نصب Busybox، آریزا را دانلود و نصب کنید. پس از اتمام عملیات گوشی خود را ریستارت کنید.

راه حل دهم عدم خواندن سیم کارت : سیم‌کارت خود را تست کنید.

تست کردن سیم‌کارت به این صورت است که یک سیم‌کارت دیگر با اپراتور یکسان را در گوشی خود قرار دهید و بررسی کنید که سیم‌کارت توسط گوشی شناسایی می‌شود یا خیر. مثلا اگر سیم‌‌کارت شما همراه اول است یک سیم‌کارت همراه اول دیگر را در گوشی خود قرار دهید. سپس وضعیت آنتن دهی و شناسایی سیم‌کارت را چک کنید. اگر سیم‌کارت جدید بدون مشکل شناسایی شد و همچنین سیم‌کارت قبلی در گوشی جدید شناسایی نشد به احتمال زیاد موبایل سالم است و سیم‌کارت اشکال دارد که باید تعویض شود.

راه حل یازدهم: حالت هواپیما را فعال و غیرفعال کنید.

حالت هواپیما را فعال و بعد غیرفعال کنید. حالت هواپیما همه ارتباطات آنتن و رادیو موبایل را قطع می‌کند پس لازم است بررسی کنید که اشتباها حالت هواپیما را فعال نکرده باشید.

راه حل دوازدهم: داده‌های اضافه در کَش اندروید را پاک کنید

شما می‌توانید در مسیر زیر فایل‌های کش موجود در گوشی اندرویدی خود را حذف کنید.

Settings > Storage > Internal Storage > Cached Data

توضیحات انجام این کار در: پاک کردن حافظه کش اپلیکیشن در اندروید. برای پاک کردن پارتیشن کش گوشی اندروید خود باید وارد ریکاوری گوشی شوید. وارد شدن به قسمت ریکاوری گوشی برای هر گوشی کمی متفاوت است اما عموما مراحل آن به این صورت است: ابتدا گوشی اندروید خود را خاموش کنید.سپس کلید پاور، هوم و یکی از کلید‌های ولوم بالا یا پایین را فشار دهید و نگه دارید تا وارد محیط ریکاوری گوشی شوید. برخی از گوشی‌های اندروید فاقد کلید هوم هستند در این صورت به همراه کلید پاور، هر دو کلید ولوم بالا و پایین را همزمان فشار دهید تا وارد محیط ریکاوری شوید. هنگامی که وارد محیط ریکاوری شدید با استفاده از دکمه‌های ولوم گزینه Wipe Cache Partition را انتخاب کنید و با فشردن دکمه پاور عملیات را آغاز کنید.

راه حل سیزدهم: جای سیم‌کارت را بررسی کنید.

اگر جای سیم‌کارت خراب شده یا شکسته باشد به احتمال زیاد موجب ایجاد مشکلاتی در شناختن سیم‌کارت توسط گوشی می‌شود. در این موراد معمولا قسمت فلزی سیم‌کارت به پین‌های جای سیم‌کارت برخورد نمی‌کند و در نتیجه سیم‌کارت توسط گوشی شناخته نمی‌شود.می‌توانید برای حل این مشکل از وسایل ابتدایی مانند چسب نواری و فوم استفاده کنید . سپس با استفاده از ابتکار عمل خود جای سیم‌کارت را تعمیر کنید.

راه حل چهاردهم: جای خود را عوض کنید.

در بعضی مکان‌ها آنتن دهی وجود ندارد یا بسیار کم است و همین عامل سبب می‌شود که با عدم شناسایی سیم‌کارت توسط گوشی اشتباه گرفته شود.

راه حل شانزدهم عدم خواندن سیم کارت:

با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح کنید.

راه حل پانزدهم: رادیو آنتن را یک بار خاموش و روشن کنید.

بسیاری از گوشی‌های اندروید با گرفتن ترکیبی از چند شماره، ستاره و مربع وارد محیط بررسی سخت‌افزاری گوشی می‌شوند. از این قابلیت برای خاموش و روشن کردن رادیو آنتن گوشی اندروید خود استفاده کنید تا مشکل عدم شناسایی سیم‌کارت توسط گوشی برطرف شود.شماره‌گیر گوشی را باز کنید و  *#*#۴۶۳۶#*#* را بزنید و وارد محیط بررسی سخت‌افزاری گوشی شوید. سپس گزینه اطلاعات گوشی (Phone Information) را بزنید. در قسمت اطلاعات گوشی گزینه خاموش کردن رادیو (Turn Off Radio) و بعد گزینه روشن کردن رادیو (Turn On Radio) را بزنید. سپس گوشی را ریستارت کنید.

راه حل هفدهم: نرم‌افزار‌های مشکل ساز را حذف کنید.

گوشی را به حالت Safe Mode ببرید و به مدت ۲ تا ۴ ساعت استفاده کنید. اگر مشکل عدم شناسایی سیم‌کارت یا قطع ناگهانی سرویس از بین می‌رود احتمالا یکی از نرم‌افزار‌هایی که روی گوشی دانلود و نصب شده است این مشکل را ایجاد می‌کند.در حالت Safe Mode تنها نرم‌افزار‌های پیش فرض گوشی اجرا می‌شوند بنابراین شما می‌توانید نرم‌افزار‌های دانلود شده و نصب شده را به راحتی شناسایی و حذف کنید. حال اگر از قبل به نرم‌افزاری شک داشتید که علت مشکل عدم شناسایی سیم‌کارت است، ابتدا همان نر‌م‌افزار را حذف کنید. حال اگر مشکل حل نشد به سراغ دیگر نرم‌افزار‌های دانلود شده و نصب شده بروید.

راه حل هجدهم: بازگرداندن اطلاعات گوشی به داده‌های کارخانه

این راه حل باید در صورتی استفاده شود که دیگر راه حل های ارائه شده کار نکنند. چراکه بازنشانی گوشی به داده‌های کارخانه تمام داده‌های کاربر را پاک می‌کند و گوشی را به حالت اولیه کارخانه بر می‌گرداند. بنابراین توصیه می‌شود قبل از انجام اینکار از داده‌های خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید. به تنظیمات گوشی مراجعه کنید سپس گزینه پشتیبان‌گیری/بازیابی را بزنید و بعد بازنشانی به داده‌های کارخانه را انتخاب کنید.

راه حل نوزدهم: خرابی کد IMEI را بررسی و اصلاح کنید.

کد #۰۶#* را شماره‌گیری کنید و شماره IMEI را بررسی کنید. اگر به جای کد، عبارت «ناشناخته (unknown)» نمایش داده شد، کد IMEI گوشی شما نیاز به ترمیم دارد. برای انجام اینکار به تعمیرکار مراجعه کنید.

راه حل بیستم: اندروید گوشی را بروزرسانی کنید.

به تنظیمات گوشی بروید. در منوی «بروزرسانی‌های سیستم» سیستم عامل اندروید گوشی خود را به‌روز رسانی کنید.

راه حل بیست و یکم: تنظیمات شبکه را به حالت پیش فرض برگردانید.

این عملیات تنظیمات شبکه گوشی اندروید شما را به پیش فرض کارخانه باز می‌گرداند. به مسیر زیر بروید و تنظیمات شبکه را ریست کنید.

Settings > Backup & Reset > Network settings reset

راه حل بیست و دوم: رام اورجینال گوشی را نصب کنید.

اگر روی گوشی خود رام کاستوم نصب کرده‌اید و این کار باعث عدم خواندن سیم کارت شده است، شما باید رام اورجینال را به گوشی خود برگردانید. آسان‌ترین راه برای این کار استفاده از فایل پشتیبانی است که قبل از فلش کردن رام کاستوم از داده‌های خود تهیه کرده بودید.اگر فایل پشتیبان از داده‌های خود تهیه نکرده بودید رام اورجینال مخصوص به گوشی خود را از سایت سازنده دانلود کنید و در حالت ریکاوری رام اورجینال جدید را فلش کنید.

راه حل بیست و سوم: APN پروتکل APN را به صورت دستی انتخاب کنید

در گوشی اندروید خود به مسیر زیر بروید:

Settings > Mobile Networks (or Wireless Networks) > Access Point Names

در مسیر ذکر شده یک APN با نام اپراتور سیم‌کارت خود بسازید و ذخیره کنید.

راه حل بیست و چهارم: وضعیت رجیستری گوشی خود را بررسی کنید.

برای جلوگیری از قاچاق گوشی‌های موبایل، قانون رجیستری در کشور اجرایی شده است. برای اینکه مطمئن شود گوشی شما تحت تاثیر رجیستری نیست کد IMEI گوشی را به شماره ۷۷۷۷ پیامک کنید یا کد دستوری «ستاره ۷۷۷۷ مربع» را شماره گیری نمایید تا گوشی شما در شبکه رجیستر شود و از نظر شناسایی سیم‌کارت مشکلی نداشته باشید.

راه حل بیست و پنجم: گوشی خود را تعویض کنید.

اگر گوشی آسیب فیزیکی جدی دیده باشد و یا آب به درون آن نفوذ کرده باشد احتمالا راهی به جز تعویض گوشی اندروید ندارید .هنگامی که گوشی خیس می‌شود لازمست که باطری را خارج کرده و گوشی را خشک کنید. حتی بعد از خشک شدن، شاید تا مدتی سیم‌کارت توسط گوشی شناسایی نشود که گذر زمان این مشکل را حل خواهد کرد. توصیه میشود که بعد از خشک شدن کامل گوشی، کمی زمان برای شناسایی سیم‌کارت توسط گوشی اختصاص دهید تا مشکل عدم خواندن سیم کارت حل گردد.

 علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده نوکیا

علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده

علت نخواندن سیم کارت در گوشی ساده

علت نخواندن سیم کارت در گوشینوکیا ساده، علت نخواندن سیم کارت در گوشی نوکیا قدیمی، علت نخواندن سیم کارت در گوشی نوکیا 105،علت آنتن ندادن گوشی نوکیا ساده، مشکل درج سیم کارت نوکیا 1202، علت نخواندن سیم کارت در گوشی نوکیا 1280 و… همه و همه دلایل یکسانی دارد. در بیشتر مواقع علت نخواندن سیم کارت در نوکیا، مشکل فیزیکی گوشی است. در واقع ارور No SIM card در دستگاه های موبایل معمولا به مشکلات نرم افزاری ربط پیدا می کند البته این در حالتی است که آسیب فیزیکی به سیم کارت یا سینی سیم کارت و قطعات مربوط به آن وارد نشده باشد.

راه حل اول برای رفع مشکل نخواندن سیم کارت در نوکیا: ریبوت گوشی

راه حل دوم برای رفع مشکل نخواندن سیم کارت در نوکیا: ریست تنظیمات شبکه

راه حل سوم برای رفع مشکل نخواندن سیم کارت در نوکیا: بازگشت به تنظیمات کارخانه

 

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *