آدرس و شماره تماس, پزشکی

لیست متخصص اعصاب و روان شیراز

لیست متخصص اعصاب و روان شیراز

لیست متخصص اعصاب و روان شیراز

سلام بر شما همراهان گرامی سایت شیرازیاب. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  لیست متخصص اعصاب و روان شیراز را در اختیار شما قرار دهیم.

متخصص اعصاب و روان شیراز

روان‌پزشکی (به انگلیسی: Psychiatry) شاخه‌ای از پزشکی است که به سبب‌شناسی، علامت‌شناسی، طبقه‌بندی و تشخیص، پیشگیری، درمان و پیش‌آگهی اختلالات روانی که عمده علائم آن اختلال در رفتار انسانی است، می‌پردازد. اختلال روانی سندرمی است که ویژگی بارز آن برهم خوردن قابل توجه بالینی شناخت، تنظیم هیجانی یا رفتاری فرد است و خود بازتابی است از کژکاری فرآیندهای زیستی، روانی یا رشدی زمینه‌ساز عملکرد روانی.https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: لیست متخصص اعصاب و روان شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلمتخصصان اعصاب و روان شیراز

نام پزشک تلفن آدرس
پولادی محمودرضا ۲۳۰۴۵۰۸ شیراز-خیابان قصرالدشت سه راه برق جنب مرکزخریدشیراز
ادیب مجتبی   شیراز-بالاترازبیمارستان شهیدفقیهی -روبروی ۲۰متری -کوچهجهاددانشگاهی
اشکانی حمید ۲۳۵۰۴۴۴ شیراز-خیابان زندروبروی هتل بین الملل جنب ساختمان نگین کوچه ۷۴
امدادی وحید ۲۳۵۲۷۶۶ شیراز-خ زند-بین هتل پارس و بیمارستان فقیهی ک پل جهاد دانشگاهی ک دی
انصاری علی   شیراز-خ زند روبروی ۲۰متری س اریا ط ۴
بدیعی هدیه ۶۲۸۹۵۲۵ شیراز-چهارراه زرگری ساختمان رز

دکتر متخصص اعصاب و روان شیراز

تدینی غلامرضا ۶۲۷۴۳۲۷ شیراز-قصرالدشت کودگری طبقه فوقانی بانک تجارت
تقوی مهسا ۶۳۵۶۲۹۱ شیراز-خ معالی اباد-روبروی ۳۵متری دوستان
حکمت افشین ۲۳۳۱۰۴۸ شیراز-خ کریم خان زند-بین صورتگر و۲۰متری-س پزشکی فارس
خسروپور مرجان ۲۳۵۹۴۸۵ شیراز-خ زند ک ۴۳
سجادی مهرداد ۲۳۴۶۴۲۵ شیراز-خ زندساختمان سینا
عتیق مهدی ۲۳۰۷۷۶۹ شیراز-خیابان نادرباسکول نادرساختمان سروش
فراشبندی حسن ۲۳۱۹۲۹۱ شیراز-خ اردیبهشت -ساختمان مهر-طبقه دوم
قریشی جهرمی فرح ۲۳۰۵۳۴۵ شیراز-فلکه گازپاساژامین طبقه دوم

بهترین متخصص اعصاب و روان شیراز

کلافی یونس ۲۲۹۷۷۲۰ شیراز-میدان دانشجو -ابتدای ساحلی -ساختمان ۲۰۰۰
مجدزاده محمد ۲۳۰۲۵۸۶ شیراز خ زند-روبروی هتل پارس-نبش س نگین س ۱۵
معتضدی حمیدرضا ۲۳۵۱۲۶۷ شیراز-خ زند-نبش ۲۰متری -مجتمع پزشکی شیراز
ملکیان نائینی علیرضا ۲۳۵۷۶۸۲ شیراز-خیابان زندساختمان ظفرطبقه دوم
نگارستانی ندا ۲۳۴۰۵۵۸ شیراز-خ اردیبهشت غربی روبروی سنگ شکن بیمارستان
نجات بخش عبداله   شیراز-خ قصردشت -سرعفیف اباد
هاشم زاده ایرج ۶۲۶۰۰۳۷ شیراز-میدان دانشجو-اول بلوارچمران -ساختمان بهار-طبقه ۴

پزشکان متخصص اعصاب و روان شیراز

اختلالات روانی معمولاً با ناراحتی قابل توجه با نقص کارکرد در فعالیت‌های اجتماعی، شغلی و یا سایر فعالیت‌های مهم زندگی فرد همراه هستند. یک واکنش مورد انتظار یا مبتنی بر فرهنگ به یک استرس یا فقدان عادی مانند مرگ عزیزان اختلال روانی محسوب نمی‌شود. رفتارهای غیرمتعارف اجتماعی و تعرضات بین فرد و اجتماع نیز اختلال روانی نیستند مگر اینکه این انحراف یا تعارض ناشی از یک کژکاری در عملکرد روانی فرد باشد.[۱]

دکتر کاشانی متخصص اعصاب و روان شیراز

روان‌پزشک، پزشکی است که در زمینهٔ تشخیص و درمان بیماری‌های روانی تعلیم دیده است و در آن تجربه دارد. دوره تخصصی در ایران چهار سال طول می‌کشد.

روان‌شناسی عبارت از رشته‌ای است که با مطالعهٔ رفتار و زندگی ذهنی سروکار دارد. رابطه روان‌شناسی و روان‌پزشکی مانند فیزیولوژی و پزشکی عمومی است؛[۱] یعنی جزئی از کل.

متخصص اعصاب و روان کودکان در شیراز

روان‌شناسان دوره پزشکی را طی نمی‌کنند و پس از گذراندن چهار سال به دریافت درجه کارشناسی نائل می‌شوند و اگر به روان‌شناسی نابهجار و بیماری‌ها علاقه‌مند باشند، می‌توانند با گذراند دو سال پس از دوره کارشناسی، درجه کارشناسی ارشد را در روان‌شناسی بالینی دریافت نمایند. روان‌شناس بالینی در تشخیص،‌ ارزیابی و درمان با تیم درمانی،‌ به سرپرستی روان‌پزشک، همکاری می‌کند.[۱]

دکتر دستغیب متخصص اعصاب و روان شیراز

در روان‌پزشکی به علت مشخص نبودن علت بیش‌تر اختلالات، وجود علت مشترک برای چند اختلال و یا برعکس وجود چند علت برای یک پدیده، طبقه‌بندی بیش‌تر بر اساس علائم است.

دو نظام مهم طبقه‌بندی روان‌پزشکی عبارت‌اند از راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی تألیف انجمن روان‌پزشکی آمریکا و طبقه‌بندی بین‌المللی بیماری‌ها که سازمان بهداشت جهانی آن را تدوین نموده است. ویرایش پنجم راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی دارای ۲۲ طبقه عمده است که بیش از ۱۵۰ اختلال را در بر می‌گیرد.

متخصص اعصاب و روان خوب در شیراز

اختلال افسردگی عمده یا اختلال افسردگی ماژور (به‌انگلیسی: Major Depressive Disorder) یا به اصطلاح ماژور دیپ‌رِیشِن، اختلالی است که دو مشخصهٔ اصلی آن یعنی حالت افسردگی (خُلقِ پایین) در وضعیت‌ها و موقعیت‌های مختلف و بی‌علاقگی به انجام فعالیت‌هایی که قبلاً برای فرد، لذت‌بخش بوده، به مدت دست‌کم، دو هفته می‌باشد.[۱] افسردگی، معمولاً همراه با علائمی مثل عدم اعتماد بنفس، اختلالات خواب، اختلالات خوردن، خستگی، بی‌حالی و احساس دردِ بدون دلیل می‌باشد.

دکتر فرنام متخصص اعصاب و روان شیراز

[۱] همچنین در مواردی، فرد افسرده ممکن است معتقد به تفکراتی غلط باشد یا چیزهایی ببیند یا بشنود که دیگران قادر به احساس آن‌ها نیستند.[۱] بعضی از بیماران، به نوعی افسردگی بازگشتی، دچار هستند؛ به این معنا که فرد، دوره‌هایی از افسردگی را تجربه می‌کند که ممکن است بین هر دوره، سال‌ها فاصله باشد. شایان ذکر است که اختلالات افسردگی می‌تواند تأثیرات بسیار منفی‌ای بر شخصیت فرد، کار، درآمد مالی، زندگی تحصیلی و نیز وضعیت خواب، عادت‌های غذایی و سلامت عمومی او داشته باشد[۱] و همین عوارض، مراجعه به موقع به روان‌شناس و روان‌پزشک را در صورت مشاهده نشانه‌ها به امری ضروری تبدیل می‌کند.[۲] طبق آمارگیری‌های صورت گرفته بین ۲ تا ۷ درصد بالغان افسرده، با خودکشی می‌میرند.

مطالب بیشتر:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *