آدرس و شماره تماس, آموزشی

لیست کلاس قران شیراز

لیست کلاس قران شیراز

لیست کلاس قران شیراز

سلام بر شما همراهان گرامی سایت شیرازیاب. قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص  لیست کلاس قران شیراز را در اختیار شما قرار دهیم.

کلاس قران شیراز

قرآن کتاب مقدس دین اسلام است و در باور مسلمانان سخنان خداست که به صورت وحی از سوی او توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام، محمد بن عبدالله، نازل شده‌ است.[۱] مسلمانان، قرآن را بزرگترین معجزهٔ محمد و روشن‌ترین دلیل بر پیامبری او می‌دانند.[۲] قرآن اصلی‌ترین منبع وحی در اسلام به‌شمار می‌آید و به زبان عربی است. کلمهٔ قرآن در لغت به معنی «قرائت کردن» و «خواندن» است و مسلمانان معمولاً به آن با عناوینی مانند «قرآن کریم» و «قرآن مجید» اشاره می‌کنند. قرآن به ۳۰ جزء تقسیم شده و ۱۱۴ سوره دارد.[۱]



https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: لیست کلاس قران شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گل



کلاس قران در شیراز

 • مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله امام حسن مجتبی(علیه السلام)(ویژه برادران) – مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)(ویژه برادران)  – استان فارس، شهرستان استهبان، روستاهای لای‌خرمی و محمد آباد (تلفن تماس: 07153274226، 09174495201)
   (تذکر: ثبت نام دو مدرسه فوق با هم انجام می‌شود و تقسیم بندی این مدارس طبق شرایط سنی است و به عهده داوطلبان نمی‌باشد.)
 • مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله حضرت امیرالمؤمنین(علیه السلام) – استان فارس، شهرستان فسا ، روستای صحرا رود(ویژه برادران) (تلفن تماس: 09176115682 و 09174087181)

کلاس حفظ قرآن شیراز

  • مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله ثامن الحجج (علیه السلام) (ویژه برادران)– استان خراسان رضوی، مشهد مقدس (تلفن تماس: 09156547461)
 • مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله آل یاسین (علیهم السلام)(ویژه برادران)– استان فارس، شهر شیراز (تلفن تماس: 09176838621، 07137404021)
 • مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله حضرت ولی عصر(عج)(ویژه برادران) – تهران (تلفن تماس: 09395983695)

کلاس قرآن کودکان در شیراز

  • مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله حضرت امام رضا (ع)(ویژه برادران)– استان خراسان جنوبی- بیرجند (تلفن تماس: 09138061498)
 • مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله امام محمد باقر (ع)(ویژه برادران)– استان خوزستان- شهرستان آبادان (تلفن تماس: 09175187573)
 • مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله حضرت امام سجاد(ع)(ویژه برادران)– استان قم- شهر قم-

کلاس آموزش قرآن در شیراز

 • مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله شهید روستایی(ویژه برادران)– استان همدان- شهرستان ملایر (تلفن تماس: 09199302494 و 09356318545)
 • مرکز شبانه روزی حفظ تخصصی یکساله حضرت زینب کبری(س) (ویژه خواهران)– استان فارس- شهرستان استهبان( تلفن تماس: و )

کلاس های قران در شیراز

محتوای قرآن دربارهٔ خدا بر توحید و یگانگی او تأکید دارد. قرآن خدا را به انسان نزدیک‌تر از رگ گردنش می‌داند، رابطهٔ انسان با خدا را بی‌نیاز از واسطه می‌داند و انسان را به تسلیم دربرابر امر خدا فرمان می‌دهد. قرآن پدیده‌های طبیعی را نشانه‌هایی (آیات) برای خدا می‌شمارد؛ دین و حقیقت را یکی می‌داند و تنوع ادیان را حاصل تنوع در مردم می‌داند. قرآن قوانین و حقوق در جامعهٔ اسلامی را نیز تعریف می‌کند.[۱] قرآن مؤمنان را به جهاد در راه خدا می‌خواند و آنان را به نیکوکاری، به ویژه دربارهٔ مسکینان و یتیمان فرا می‌خواند.[۳] طبق حدیث ثقلین قرآن به همراه اهل بیت دو گوهری هستند که مسلمانان باید به آن دست بیازند تا گمراه نشوند.[۴][۵]

کلاس حفظ قرآن در شیراز

مسلمانان بر این باورند که قرآن یک بار به صورت کامل توسط جبرئیل در شب قدر بر محمد نازل گشته و سپس بار دیگر به صورت تدریجی بر او نازل شده‌است. از نظر تاریخی، دیدگاه غالب آن است که قرآن در زمان عثمان، خلیفهٔ سوم، در دهه دوم بعد از درگذشت محمد تحت نظارت جمعی از صحابه به رهبری زید بن ثابت به صورت یک کتاب، موسوم به مصحف عثمان جمع گردید و نسخه‌هایی از آن به مکه، دمشق، کوفه و بصره ارسال گردید. قرآن فعلی براساس قرائت کوفی حفص از عاصم کوفی در قرن هشتم میلادی چاپ گردیده‌است.[۶]

کلاس تفسیر قران در شیراز

به باور کسانی که به الهی بودن این کتاب اعتقاد دارند «قرآن رساترین بیان است و از نظر موسیقی و وزن لفظی، در لغات و جملاتش نشانه‌های وحیانی ربانی مشهود است. وزنش نه وزن شعر است نه نثر، بلکه هر دو و برتر از هر دو است، در حدّی که در توان غیر خدا نیست. وزن و لفظ آن به گونه‌ای تناسب و انسجام با معنا دارد که گوئی معناهایش در آن تجسم یافته‌است.»[۷]

ادرس کلاس قران در شیراز

قرآن بر تمام جنبه‌های زندگی مسلمانان نفوذ کرده‌است. ضرب‌المثل‌های قرآنی نه‌تنها در زبان عربی، بلکه در زبان مسلمانان غیرعرب نیز راه یافته‌اند.[۸] علوم قرآنی شامل بررسی تنزیل قرآن، شان نزول، تلاوت، وجوه زبانی، تفسیر، اعجاز و تاریخ می‌شود.[۹]

مطالب بیشتر:

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *