اخبار

مهدی آباد قصرالدشت شیراز

مهدی آباد قصرالدشت شیراز

مهدی آباد قصرالدشت شیراز

مهدی آباد قصرالدشت شیراز

با سلام فراوان خدمت شما بازدیدکننده گرامی. سایت شیرازیاب مفتخر است که به شما عزیزان به روزترین اطلاعات شهر شیراز را می دهد.دراین پست قصد دارم که به شما عزیزان این منطقه از قصر الدشت شیراز را معرفی کنم.

سپاس از حسن انتخاب شما همراهان.

 

 

 https://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل: مهدی آباد قصرالدشت شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلمهدی‌آباد (شیراز)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان شیراز است.

این محله در خیابان قصرالدشت قرار دارد (درون باغ های قصرالدشت)و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۵۶ نفر (۳۸خانوار) بوده‌است.

و منطقه در منطقه 6 شیراز واقع شده است.

مهدی آباد قصر الدشت

 

 

قصرِالدشت کجاست

محله قصردشت یا قصرِالدشت یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شیراز است که در غرب این شهر قرار دارد.آب و هوای خوب و باغهای با صفا باعث گردیده که شهرت این محله شیراز نه تنها در دیگر شهرهای ایران بلکه در کشورهای حوزه خلیج فارس نیز طنین انداز شود و سرمایه گذاران بسیاری از این کشورها در منطقه قصردشت اقدام به خرید باغ و ویلا نموده‌اند. و این منطقه به دلیل باغات زیاد جزو محله های گرانقیمت شیراز می باشد این محله شامل داروخانه شیراز خوبی می باشد.

محله‌ قصردشت، در زمان زندیه به شکل روستایی کوچک، در خارج از شهر واقع شده بوده است که طی گذر زمان وسعت شیراز افزایش پیدا می کند و فاصله ی بین شهر و روستا کم می شود، تا جایی که امروزه قصردشت در قالب یک محله در شهر شیراز قرار گرفته شده است.دلیل نامگذاری این محله به قصردشت هنوز مشخص نشده است. زیرا طبق بررسی های ایجاد شده در این منطقه،از زمان های قدیم تا به امروز هیچگونه اثری از دشت و قصر ملاحظه نشده است.این محله در زمان های قدیم، به (مسجد بردی) هم مشهور بوده است، که امروزه برخی از بومیان اصیل این منطقه، بر طبق عادت قصرالدشت را با نام مسجد بردی صدا می زنند. علت این نامگذاری در زمان قدیم، وجود مسجدی سنگی در این منطقه است، که از قرن ششم هجری با این نام به جای مانده است.

منبع:ویکی پدیا

 

امیدوارم مطالب ارائه شده مفید واقع شده باشد.

با تشکر شیرازیاب.

در صورت تمایل از مطالب زیر دیدن فرمایید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *