دسته‌بندی نشده

کار با ورق طلا

کاربردها و مصارف ورق طلا

مصارف ساختمانی

یکی از کاربردهای متداول و بسیار زیاد در مصرف ورق طلا و سایر ورق های تزئینی استفاده در مصارف ساختمانی می باشد، در ساخت تزئینات مختلف، کار در ابزارهای ساختمانی و پتینه کاری از این متریال بسیار زیاد استفاده میشود.

ساخت سالن هایی مجلل و مکان هایی با زیبایی چم نواز یکی از کاربردهای عمومی این نموه ورق ها در ابنیه و بناهای مسکونی تجاری می باشد

 

مصارف آرایشی و بهداشتی

از دیگر مصارف ورق طلا استفاده در لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد، بسیاری از آرایشگاه های بزرگ و مطرح و لاکچری شهر ها برای تزئین صورت و ابرو و مژه های مشتریان خود از ورق طلا استفاده می کنند.

همچنین بسیاری از شرکت های ساخت کرم های آرایشی از تکه های ورق طلا در محصولات خود استفاده کرده و یک تلالو درخشان را به پوست مصرف کنندگان خود می دهند.

مصارف خوراکی

از دیگر مصارف ورق های تزئینی طلا استفاده در مواد خوراکی و غذایی می باشد، در شیرینی فروشی های بزرگ لااکچری شهر ها انواع دسر و شیرینی با تزئینات طلا ارائه میشود، این محصولات کاملا تزئینی و بسیار تشریفاتی هستند و مورد استفاده اقشار خاص جامعه هستند

همچنین در نوشیدنی ها و بستنی های مختلف گران قیمت از تکه ها و خرده های طلا استفاده میود، این مواد هیچ گونه آسیبی به دستگاه گوارش نرسانده و به طلای خوراکی مشهور هستند

 

مصارف درمانی

از دیگر کاربردهای ورق طلا در درمان برخی بیماری های پوستی و همچنین افزایش تمرکز حواس و آرامش میباشد، در کلینک های فوق تخصصی با استفاده از خواص طلا و همچنین القای حس طلا دوستی بر بیماری های روحی و روانی مختلفی غلبه میشود.

در کلینیک های پوست و زیبایی نیز از ورق طلا و مشتقات آن به جهت بهره وری در زیمنه ارتقا نرمی و لطافت پوست استفاده میشود و به درمان برخی بیماری های پوستی نیز کنک می شود.

مصارف تزئینی

از دیگر مصارف در کاربرد ورق طلا استفاده در تزئینات مختلف از جمله بدلیجات و جواهرات میباشد، در ساخت بسیاری از بدلیجات و یا در طراحی جواهرات مختلف از ورق طلا استفاده میشود.

توجه به این نکته مهم میباشد که در کارگاه های حرفه ای بدلیجاتی با ورق طلا ساخته میشود که ارزش آنها از خود جواهرات طلایی بیشتر میباشد و دارای کیفیت و ظرافت بسیار بالایی هستند.

ورق طلا به دلیل سادگی در کار و همچنین زیبایی در اجرا در ساخت بدلیجات موارد استفاده بسیار بالایی دارد و میتوان گفت یکی از متریال های اصلی این حرفه محسوب میشود

ورق طلا روی مبلمان

علاقه شدید انسان ها به وسایل خاص و آنتیک از دیر باز باعث شده است که میل به تجملگرایی در آنها روز به روز افزایش پیدا کند. از اینرو علاقه ی شدیدی به استفاده از رنگ طلایی در مصنوعات خود دارند. یکی از بهترین روش ها استفاده از رنگ طلایی در وسایل خانه از جمله مبلمان، سایر وسایل چوبی و حتی زینت دادن دیوار خانه ها است. بهترین روش برای تولید این منسوجات آنتیک استفاده از ورق طلا است.

ورق طلا به خاطر داشتن رنگی نزدیک به طیف رنگی طلای خالص مورد استفاده ی وسیعی در وسایل لوکس قرار گرفته است.اگرچه به کار بردن ورق طلا در منسوجات کار آسانی نیست و نیاز به تبحر خاص و تجربه کافی دارد اما امروزه شاهد استقبال زیاد مردم از این نوع مبلمان های جذاب و لوکس هستیم که همین امر روز به روز باعث پیشرفت صنعت طلاکاری میشود.

یکی دیگر از مواد پرکاربرد در صنعت طلاکاری مبلمان و وسایل چوبی و فلزی استفاده از ورق طلای مایع است که باعث سهولت کار در وسایلی با طرح های پیچیده و خاص میشود. از آنجایی که اگر عملیات چسباندن ورق طلا به درستی و با دقت انجام نشود باعث از بین رفتن روکش ورق طلا در وسایل میشود و همچنین عمر وسیله به شدت کاهش میابد. بنابراین توصیه ما این است که برای افزایش طول عمر وسایل و مبلمان با طرحهای پیچیده و جلوگیری از پوسته شدن ورق طلا در این وسایل از ورق طلای مایع استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *