دسته‌بندی نشده

کله پاچه آنلاین در شیراز

کله پاچه آنلاین شیراز

کله پاچه آنلاین در شیراز

سلام به همه دوستان سایت شیرازیاب.میخواهیم به شما یک مکان از کله پاچه آنلاین در شیراز را معرفی کنیم و شما را با خواص این غذا آشنا کنیم .ممنونم که ما را همراهی میکنید.

رسفارش آنلاین کله پاچه در شیرازhttps://citybin.ir/shiz/wp-content/uploads/2020/03/1.gifاگر دوست دارید شما یا کسب و کارتان، مثل:کله پاچه انلاین در شیراز در گوگل و اینترنت دیده شود.

اینجا کلیک کنید.گلکله پزی بره نمکی

آدرس: خیابان معالی آباد، جنب مسجد دستغیب، کله پزی بره نمکی

نوع سفارش: ایرانی، سنتی، دیزی، طباخی

ساعات کاری

شنبه :۰۷:۳۰ تا ۲۳:۵۹
یک‌شنبه :۰۷:۳۰ تا ۲۳:۵۹
دوشنبه :۰۷:۳۰ تا ۲۳:۵۹
سه‌شنبه :۰۷:۳۰ تا ۲۳:۵۹
چهار‌شنبه :۰۷:۳۰ تا ۲۳:۵۹
پنج‌شنبه :۰۷:۳۰ تا ۲۳:۵۹
جمعه :۰۷:۳۰ تا ۲۳:۵۹

حداقل سفارش :۳۰،۰۰۰ تومان

خواص کله پاچه

کله‌پاچه از نظر طب سنتی غذایی بسیار سنگین، پرانرژی و حاوی پروتئین، کلسترول و ویتامین بالاست.
طبع کله (مغز) سرد و‌تر و پاچه سرد و خشک است.
پروتئین موجود در کله پاچه نقش موثری در رشد و ترمیم بافت‌های بدن دارد.حیدرعظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره بهترین زمان مصرف کله‌پاچه اظهار کرد: کله‌پاچه بهتر است در وعده صبحانه میل شود، زیرا این غذا بسیار مقوی است؛ پس از مصرف کله‌پاچه فرد باید تحرک داشته باشد تا غذا به خوبی هضم شود؛ مصرف این غذا در وعده شام عوارضی مانند بی‌خوابی، بی‌قراری و ناراحتی گوارشی را برای فرد به همراه دارد.

عظمایی درباره سایر خواص کله‌پاچه اظهار کرد: مصرف کله‌پاچه نقش موثری در تقویت عمومی بدن و افزایش قوای جنسی دارد؛ مغز (کله) طبع سرد و چربی بالایی دارد بنابراین بهتر است همراه با سرکه، خردل و آویشن میل شود.

مهم‌ترین عوارض ناشی از افراط در مصرف کله‌ پاچه
وی درباره مهم‌ترین عوارض ناشی از افراط در مصرف کله‌پاچه بیان کرد:
کله‌پاچه با وجود تمام خواصی که دارد حاوی اسید‌های مضر هم هست؛ افراط در مصرف کله‌پاچه موجب رسوب در عروق خونی بدن، انسداد و گرفتگی عروق می‌شود؛ مصرف زیاد کله‌پاچه خطر بروز بیماری‌هایی مانند سکته و اختلالات قلبی را افزایش می‌دهد.

موارد منع مصرف کله‌ پاچهاین محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره موارد منع مصرف کله‌پاچه افزود: مغز گاو و گوسفند معادل هشت عدد زرده تخم‌مرغ کلسترول دارد، بنابراین افرادی که چربی خون (کلسترول و تری‌گلیسرید) و اسید ارویکشان بالاست و مبتلایان نقرس باید از مصرف کله‌پاچه اجتناب کنند؛ اشخاص بهتر است کله‌پاچه را در فصل زمستان میل کنند؛ از کله بز و گاومیش هم استفاده نشود.

مقدار مجاز مصرف کله‌پاچه
عظمایی درباره مقدار مجاز مصرف کله‌پاچه تاکید کرد: کله‌پاچه باید ماهی یک تا ۲ بار مصرف شود، بنابراین افراد به ویژه اشخاصی که تحرک کمی دارند باید از مصرف مداوم و روزانه این غذا پرهیز کنند.

 

 

 

 

کله‌پاچه یا خاش  یک غذای سنتی است که در خاورمیانه و قفقاز جنوبی متداول است.

منبع:ویکی

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *