رشته روانشناسی, روانشناس

روانشناسی شیراز بدون کنکور: فرصتی مناسب جهت ورود به دنیای روانشناسی

روانشناسی شیراز رتبه

روانشناسی شیراز بدون کنکور: فرصتی مناسب جهت ورود به دنیای روانشناسی

در این مقاله که از سری مقالات رشته روانشناسی در سیتی بین می‌باشد قصد داریم
در مورد محل دقیق دانشگاه روانشناسی شیراز صحبت کنیم، اگر به رشته روانشناسی علاقه مند هستید
یا درآینده قصد دارید این رشته را در شهر زیبای شیراز بخوانید، این مقاله می‌تواند برای شما مفید باشد.

**اگر به رشته روانشناسی علاقمند هستید و در آینده قصد دارید این رشته را دنبال کنید
پیشنهاد می کنیم پست “صفر تا صد رشته روانشناسی”  و “روانشناس در شیراز” را از دست ندهید**

مقدمه:

روانشناسی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رشته‌های علوم انسانی، به مطالعه رفتار و ذهن انسان می‌پردازد و با تمرکز بر مسائل روانی، اجتماعی، شخصیتی و رفتاری انسان‌ها سر و کار دارد. تحصیل در این رشته، به فرصتی برای درک عمیق‌تر رفتار انسان و انجام کارهای مرتبط با مشاوره، آموزش، تحقیقات و بهداشت روانی می‌انجامد. اما آیا ورود به این رشته ممکن است بدون کنکور باشد؟ پاسخ به این سوال بله است! دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی در شیراز، فرصت‌های تحصیل بدون کنکور را در رشته روانشناسی فراهم کرده‌اند که در این مقاله به مزایای این راه ورودی پرداخته خواهد شد.

 

رشته روانشناسی بدون کنکور چیست؟
روانشناسی بدون کنکور

ورود به دنیای روانشناسی بدون کنکور به این معناست که دانش‌آموزان با گذراندن دوره‌های آموزشی و مهارتی مخصوص، بدون نیاز به شرکت در آزمون کنکور، امکان تحصیل در رشته‌های مرتبط با روانشناسی را دارند. این روش ورود، به خصوص برای افرادی که به هر دلیلی از شرکت در آزمون کنکور منصرف شدند، فرصتی بسیار مناسب است.

دلایل انتخاب روانشناسی بدون کنکور:

  1. کاهش هزینه:

یکی از مهم‌ترین مزایای انتخاب رشته بدون کنکور، کاهش هزینه‌های تحصیلی است. افرادی که در رشته‌های بدون کنکور تحصیل می‌کنند، معمولاً هزینه کمتری برای ثبت‌نام و آمادگی برای کنکور دارند و می‌توانند با کمترین هزینه به تحصیل در رشته‌های مورد نظر خود بپردازند.

  1. حذف رقابت سخت کنکور:

شرکت در آزمون کنکور همواره مصداقی از رقابت سخت و فشار ذهنی است. اما با انتخاب رشته بدون کنکور، افراد از رقابت‌های سخت کنکور فارغ می‌شوند و می‌توانند با آرامش بیشتری به تحصیلات خود بپردازند.

  1. ورود آسانتر به رشته‌های مورد علاقه:

انتخاب رشته بدون کنکور به دانشجویان امکان می‌دهد تا به رشته‌های مورد علاقه‌شان وارد شوند بدون اینکه نیاز به رتبه‌بندی و امتحانات سخت کنکور داشته باشند.

 

*در حال حاضر دانشگاه آزاد شیراز در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و پیوسته بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی دانشجو در رشته روانشناسی می پذیرد اما باتوجه به تغییر دستورالعمل ها بهترین راه برای اطلاع از این موضوع مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته می باشد این دفترچه هر ساله برای دانشگاه آزاد در سایت این دانشگاه و برای مابقی دانشگاه ها در سایت سنجش منتشر می شود*

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *